7 есенски модни комбинации со иста кожна јакна

16 ноември, 20150
6

Модното парче без кое не може да се замисли ниту една есен – кожна јакна. Долго време е дел од женскиот гардеробер, па без неа ниту една комбинација нема да биде иста.

На почетокот на есента ја носиме со лесни фустани, деловната монотонија ја разбиваме со неа, па дури и вечерните фустанчиња ги „загреваме“ со омилената кожна јакна.

Обожаваме да ја носиме преку недела, за време на викенд, преку ден и навечер.

Затоа, добредојдени ви се овие 7 идеи како да ја искомбинирате во секое време:

1. Дневно дружење

kako-istata-kozna-jakna-da-ja-nosite-vo-7-razlicni-priliki-1.jpg


2. Спортска варијанта

kako-istata-kozna-jakna-da-ja-nosite-vo-7-razlicni-priliki-2.jpg


3. За на работа

kako-istata-kozna-jakna-da-ja-nosite-vo-7-razlicni-priliki-3.jpg


4. Опуштена викенд варијанта

kako-istata-kozna-jakna-da-ja-nosite-vo-7-razlicni-priliki-4.jpg


5. За поелегантни пригоди

kako-istata-kozna-jakna-da-ja-nosite-vo-7-razlicni-priliki-5.jpg


6. Романтичен состанок

kako-istata-kozna-jakna-da-ja-nosite-vo-7-razlicni-priliki-6.jpg


7. Журка со пријателите

kako-istata-kozna-jakna-da-ja-nosite-vo-7-razlicni-priliki-7.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş