Без Фотошоп разубавување: Како навистина изгледаат голите женски тела?

10 јануари, 20150
11

Нова фото серија која за краток период стана вистински хит на интернет ја открива целата убавина на женското тело, без разлика која е неговата големина.

Оваа вирална фото-сесија е креирана од страна на студентската организација од Универзитетот во Вајоминг, Real Women, Real Bodies, каде група на студентки позираа голи, за потоа со помош на Photoshop да се креираат фигури како црни силуети на бела позадина.

Фотографиите, кои се дел од првата кампања на студентската организација ја промовира позитивната слика на телото и пораката која вели дека жените се убави и надвор и од внатре.

Погледнете:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş