Бродчиња од компир

28 декември, 20150
9

Состојки

  • Големи компири
  • Рендан кашкавал
  • Јајца
  • Сланина исечена на ситни коцкички
  • Путер
  • Зелениот дел од млад кромид
  • Сол и бибер

 

Начин на подготовка

За да ги направите овие вкусни бродчиња од компир, прво треба да ги испечете компирите. Потоа пресечете ги  на половина и извадете дел од внатрешноста.

Намачкајте ја вдлабнатата површина со путер и ставете рендан кашкавал. Потоа додадете сланина и по едно јајце во секоја половина. Зачинете со сол и бибер. На крај наросете уште малку кашкавал и зелени ситни парчиња кромид. Печете во рерна додека да се зготват јајцата и не се стопи кашкавалот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber