Најубави новогодишни елки низ светот

28 декември, 20150

Вистинските елки се наоѓаат во аголот во собата, полека менувајќи ја својата боја од зелена во кафеава. Традицијата околу новогодишното дрво е долга и богата, а денес резултира во модерни дрвја кои го одземаат здивот. Прошетајте се низ светот и погледнете ги најубавите новогодишни дрвца.

Рио де Жанеиро, Бразил

Statija gallery photo
Рокфелер Плаза, Њујорк, САД

Statija gallery photo
Плоштадот Св. Петар, Ватикан

Statija gallery photo
Губио, Италија

Statija gallery photo
Ајдахо, САД

Statija gallery photo
Мадрид, Шпанија

Statija gallery photo
Хотелот “Emirates Palace”, Абу Даби

Statija gallery photo
Плоштадот Трафалгар, Лондон

Statija gallery photo
Лафајет галерија, Париз, Франција

Statija gallery photo
Берлин, Германија

Statija gallery photo
Лондон

Statija gallery photo
Рио де Жанеиро, Бразил

Statija gallery photo
Вашингтон, САД

Statija gallery photo
Мелбурн, Австралија

Statija gallery photo
Бангок, Тајланд

Statija gallery photo
Лисабон, Португалија

Statija gallery photo
Дортмунд, Германија

Statija gallery photo
Милано

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber