Чистење на белите дробови од никотин и катран

2 февруари, 20150
5

Разни намирници можат да ви помогнат во прочистување на вашите бели дробови од катран и да ги спречат непријатните ефекти од пушењето.

Пушењето остава различни непријатни траги на вашето тело, а една од најопасните е онаа во белите дробови, каде што се таложат никотинот и катранот.

Помеѓу различните намирници кои ги чистат белите дробови најсилнен е селенот, исклучително моќен антиоксиданс кој се наоѓа во туната и лососот, но исто така и во јајцата и житариците.

Се препорачува консумација на јајца и житарици…

Ѓумбирот се козумира во облик на чај од рендан корен. Го олеснува дишењето и ги исфрла токсините од белите дробови.

Белиот и црвениот кромид содржат неколку супстанци со антиканцероген ефект, а тие се исклучително корисни за луѓето кои имаат рак, бидејќи тие може да го спречат растото на нови клетки на ракот во некои случаи.

Домашните рецепти вклучуваат чај од борови иглички со кој се прави гаргара во устата и грлото, но неговото благотворно делување вклучува отстранување на токсините од белите дробови. Белите дробови можете да ги дезинфицирате и со коприва, без разлика дали како млада салата или како чај, а од овошје најдобар сојузник е портокалот кој делува превентивно…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit