Девојче со Даунов синдром го крена светот на нозе!

1 февруари, 20150
6

Медисон Тевлин има 12 години и со својата изведба на легендарната „All of me“ од Џон Леџенд го крена светот на нозе.

medison

 

Но Медисон има Даунов синдром, а токму тоа придонесе за воодушевувањето ширум целиот свет.

Таа поседува неверојатна желба за живот, упорност и истрајност.

Иако не е најдобрата пејачка на свет, таа е вистински доказ дека без разлика какви и да сме, никогаш не смееме да се откажуваме од нашите соништа.

Уживајте во нејзиниот настап.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş