Циклонот “Вера“ се приближува кон Македонија

22 јануари, 20150
01
Од утре до недела претпладне нашето подрачје ќе биде под влијание на циклонска активност што ќе услови облачно време со повремени врнежи од дожд.

Пообилни врнежи ќе има утре, локално над 30 л/м2, особено во западните и источните делови каде повремено ќе дува засилен јужен и ретки грмежи. Врнежите во сабота ќе бидат со послаб интензитет и по локализирани, на повисоките планини ќе има врнежи од снег. Ноќта кон недела во западните делови врнежите од дожд ќе поминаваат во снег на повисоките места.

Од недела ќе има заладување со умерен северен ветер. Хрватските метеоролози циклонот кој се приближува кон Македонија, го нарекоа „Вера“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş