Црната облека прави да изгледате привлечно, интелигентно и самоуверено

14 декември, 20150
1111 copy

Стоите пред плакарот во недоумица што да облечете за важен настан за да изгледате беспрекорно? Играјте на сигурно и изберете црна модна комбинација.

Истражување покажа дека луѓето кои носат црно се перципирани како привлечни, интелигентни и самоуверени.

fall / winter - street style - street chic style - casual outfits - black off the shoulder knit tunic + black leather leggings + black heeled over the knee boots + black shoulder bag + black aviator sunglasses:

Fashion Inspiration | Minimal Black:

Kristin Cavallari in Rag & Bone Reverse Jodhpur Leather Pants:

 

Жена во црно Жена во црно

Британската компанија Buytshirtsonline побара од 1.000 лица да се изјаснат кои бои ги асоцираат со одредени особини. И мажите и жените изјавиле дека најатрактивни им се лицата од спротивниот пол кои носат црна облека.

Маж во црно

Црната боја најмногу била асоцирана со интелигенција, додека розовата најмалку. Истражувањето ја посочува црната боја како најбезбеден избор за интервју за работа и прв љубовен состанок.

Уште една добра страна на црната боја е што таа најмалку се асоцира со негативни особини како ароганција.

Жена во црно Жена во црно

Според заклучоците од истражувањето, црната, сината и белата боја најмногу се поврзуваат со интелигенција, а жолтата, портокаловата и розовата се на дното на листата.

Кога станува збор за романтична привлечност, и мажите и жените би сакале партнери облечени во црно или црвено. Негативна страна на црвената боја е што се поврзува со арогантност. Најмалку привлечни бои во контекст на сексапилот се портокаловата и кафеавата.

Во однос на самодовербата, најпопуларни се црната, црвената и сината боја.

Жена во црно Жена во црно Жена во црно Жена во црно

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber