Цвеќето е новиот лампион

25 декември, 20150
5

Може сте креативни кога се работи за китење на елката, ама тешко дека ви текнало да ја украсите со цвеќиња. Е па, да, некои сметаат дека лампионите и украсните ленти се демоде и дека е време за новитети. А цвеќињата, очигледно, добро се снаоѓаат во улогата на украси за елка. Било да се работи за природни или вештачки, резултатите се доста импресивни:

Break away from traditional ornaments in green and red and try a fresh floral Christmas tree instead:

35 Christmas Décor Ideas In Traditional Red And Green | DigsDigs:

Christmas:

Christmas Tree Decoration Ideas - traditional decked out tree with sheer garland + oversized gold stars and flower ornaments:

Christmas Decoration Collections - Holiday Decor Collections - Frontgate:

What a Gorgeous Christmas Tree:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber