Дадилката која го залуде Џастин Бибер преку ноќ стана ѕвезда на Инстаграм

13 декември, 20150
8

Откако ја забележал канадскиот пејач Џастин Бибер (22), целиот нејзин свет се променил и за кратко време од целосна анонимка таа стана ѕвезда на социјалните мрежи.

Потрагата по неа траеше неколку дена. Станува збор за младата убавица е 17-годишната Синди Кимберли која живее во Коста Бланка во Шпанија.

Таа има многу популарен профил на Инстаграм и се сокрива под името „WolfieCindy“, а инаку е дадилка во слободно време и заработува по 4 долари на час за чување на деца. Нејзниот свет се променил кога канадската ѕвезда со своите 47,5 милиони следбеници на Инстаграм сподели нејзина фотографија и се запраша „која е таа“ .

Младата убавица се огласи и на Инстаграм:

– Не знам како да се носам со сето ова, но освен ако не е на мојот Инстаграм или на Тамблр, се друго е лажно за мене – порачала Синди за која многумина сметаат дека неверојатно потсетува на руската манекенка Ирина Шајек.


 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber