Дали ви се верува дека таа има 32 години?!

30 декември, 20150
9
Познато е дека азиските жени се многу младолики и дека многу од нив изгледаат значително помладо отколку што навистина се.

Сепак, кога оваа млада полицајка објавила своја селфи фотографија на социјалната мрежа Imgur и под неа напишала дека има 32 години (?!), шокираше многу корисници на оваа социјална мрежа.

Нејзината фотографија на која позира со службената леггитимација стана вистински хит на интернет за многу кратко време, а многу корисници на оваа социјална мрежа оставале коментари во кои имале само пофални зборови за нејзиниот неверојатно младешки изглед, бидејќи изгледа како да има 18, а не 32 години.


„И јас сум Азијатка, но навистина сум шокирана! Никогаш не би рекла ниту дека е полнолетна, а не пак дека има 32 години. Во споредба со неа, јас изгледам како старица од 70 години“, напишала една корисничка на оваа социјална мрежа со корисничко име xherrywang.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber