Дамите ја разрешија мистеријата за совршена големина на пенисот

2 февруари, 20150
12

Мислењата во врска за тоа дали големината на машкиот „алат“ е пресудна за добар секс се поделени. Дамите го кажаа своето мислење за тоа која големина е идеална.

golemina-na-penis

Она што ќе израдува дел од момците е дека жените, не секогаш сметаат дека што поголем, толку подобро. Според анкетата на сајтот: penissizedebate.com, дамите ја разрешија мистеријата за совршена големина на пенисот.

Според нивното мислење идеалната големина е од: 18,41 до 20,95 центиметри.
Без разлика на наведените големини, дамите сметаат дека помали или поголеми големини од идеалната можат да задоволат подеднакво добро.

Пенисот кој е помал од 11,43 центиметри е етикетиран како незадоволителен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş