Десет намирници кои се обидуваат да ве убијат

5 јануари, 20150
Десет намирници кои се обидуваат да ве убијат
Дали сте знаеле дека зелениот компир може да ве разболи? Или дека бразилскиот орев е радиоактивен? Ова е само дел од храната за која не сте знаеле дека не е добра за вас. 

BuzzFeed направи видео во кое набројува храна која е токсична или отровна за човечкиот организам. Погледнете го видеото:
httpv://www.youtube.com/watch?v=npEcOCzpjwo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş