Домашен лек против грип и настинка

20 ноември, 20150
9

На нашето тело несомнено најмногу му пријаат природните намирници, во кои се кријат бројни рецепти за здрав живот и младешки изглед. Во продолжение ви претставуваме рецепт со кој можете да ги победите вирусите и настинките, да ја вратите енергијата и да го подмладите организмот.

Елискир на доброто здравје

Потребни состојки:

  • малку ленено масло
  • еден лимон
  • мед по желба
  • главица лук

Подготовка:

Добро измијте го лимонот и излупете го, заедно со лукот. Ставете ги во блендер и додадете малку масло од ленено семе и мед по желба (во зависност од тоа колку благ вкус сакате), па сето тоа добро измиксајте го. Мешавината ставете ја во стаклен сад и чувајте ја во фрижидер.

Примена:

Секој ден консумирајте по една лажица, половина час пред секој оброк (појадок, ручек и вечера).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber