Дознајте дали ќе ја сретнете сродната душа во 2015-та?

14 јануари, 20150
4

Влезот на Сатурн во знакот на Стрелец ќе има влијание врз вашиот живот во 2015-та година. Оваа планета е симбол на трајноста и одговорноста, што во љубовен аспект е одличен предзнак за долги и трајни врски.

Огнените и воздушните знаци ќе имаат посебна среќа во првиот дел од годината.

Овен

Затоа што сте упорни и дрски, нема да се откажете додека не го изморите противникот, односно оној кој ви паднал во очи. Помладите дами можат да бидат лесна мета на некоја Водолија или Лав, а мажите родени во знакот на Овен може да очекуваат додворување од Близнаци или Стрелец кој не го држи место.


Бик

Шармот и упорноста ви се без конкуренција, па затоа секогаш се трудите да оставите силен впечаток на оној кој ви се допаѓа. На некој Рак ќе му се допадне вашиот заштитнички став, а на некоја Девица сигурноста со која зрачите. Ако сте дама, тешко ќе му одолеете на упорниот Јарец или еротичната Риба.


Близнаци

Весели сте, духовити и забавни и во ваше друштво никогаш не е здодевно. Во првиот месец од годинава тоа може да и одговара на некоја Вага, или таинствена Водолија, посебно ако сте жена. Мажите родени во овој знак без најава може да станат мета на некоја жена Лав или Овен.


Рак

Романтични сте и никогаш не ви е доста од нежности. Една магнетно привлечна Скорпија или сензуална Риба ќе успее да го привлече вашето внимание, посебно ако сте припадничка на понежниот пол. Машките Ракови би требало да обрнат внимание на Биковите и Девиците кои веќе ги познаваат.


Лав

Страствени сте и топли, често паѓате на надворешна убавина, па така и оваа година посебно ќе ви го привлече вниманието некој Овен или романтична Вага. Ако сте маж, нема да одолеете на хуморот на Близнаците или спонтаната лежерност на Стрелецот.


Девица

По природа сте практични и перфекционисти, па како вистинско освежување ќе ви дојде друштвото од еден опуштен Бик или доминантен Јарец. Машките претставници родени во знакот на Девица ќе бидат привлечени од Скорпија или Рак на самиот почеток од годината.

Вага

Важите за еден од најшармантните знаци, заради што спротивниот пол едноставно ќе се лепи за вас. Очекувајте љубовни понуди од некој духовит Близнак или Водолија. Ако сте маж, лесно ќе се заинтересирате за некој Стрелец или Лав.


Скорпија

Заради вашата харизматичност и таинственост, никако не можете да останете незабележани. Во новата година ќе влезете во љубовна врска со чувствителен Рак или еротични Риби, ако сте маж. На дамите Скорпии може да им се допадне некоја срамежлива Девица или недостижен Јарец.


Стрелец

Спонтани сте и природни, весели и опуштени, па ќе бидете вистински магнет за некој Лав или откачена Водолија. Мажите Стрелци може да очекуваат љубовна понуда од некој страстен Овен или смирена Вага.


Јарец

Оваа година можна е паралелна тајна врска со Девица и Скорпија. А, ако сте дама нема да останете имуни на додворувањето на една мистична Риба или опуштен Бик. Ве чека возбудлива година полна со љубовни и неколку непристојни понуди.


Водолија

Уживате да ја шокирате околината, па уште во јануари можно е да ве заинтересира некоја Вага или да се заинтересирате за Близнак на кој нема да му пречи што постојано ги менувате плановите. Жените Водолии може да запознаат возбудлив Стрелец или Овен.


Риби

Вашата еротичност нема да остане незабележана каде и да се појавите, посебно ако сте дама. Доста упорни ќе бидат Скорпиите и Раковите оваа година, кои постојано ќе се трудат да ве освојат. Ако сте маж, голем успех ќе имате во освојувањето на некој Јарец или Бик.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş