Единствениот маж кој танцува на штикли од 12 сантиметри

30 ноември, 20150
Единствениот маж кој танцува на штикли од 12 сантиметри

„Високите потпетици отсекогаш ми биле симбол за совршено изразување на силата и кршливоста. Исто така ја претставуваат различноста, во животот и во танцот. Гласно велат дека сум слободен и удобно ми е со тоа кој сум и што сум, без разлика што мислат луѓето,“ гласи објаснувањето на Јанис за својата пасија.

Јанис Маршал има кореографии на песни од Бијонсе, Лејди Гага, Сијара, Тејлор Свифт, и благодарение на нив има милионски фанови.

Ова се само неколку видеа кои ќе ви докажат дека танцува и „се крши“ подобро и од Бијонсе на сцена:

https://www.youtube.com/watch?v=wTnlAH4HQXU

https://www.youtube.com/watch?v=b52qzoIwSqw

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber