Едноставен трик: Осветлете ја косата со помош на оцет

28 ноември, 20150
18

Во летните денови нема ништо поубаво од здрава, густа, шатирана коса. Меѓутоа, наместо веднаш да заминете на фризер за да ја бојадисате, постојат мноштво методи за осветлување на косата. Еден од најевтините начини е дефинитивно оној со помош на оцет. Погледнете како да направите домашен спреј кој ќе ве претвори во егзотична блондинка во летните денови.

Состојки:

– 200 мл. вода
– 100 мл. јаболков оцет
– малку сол

Подготовка:

Помешајте ги сите состојки и секој пат кога ќе ја миете косата испрскајте се со спрејот и оставете да делува околу 5 минути. Потоа, измијте ја косата како и вообичаено. Внимавајте да не си прснете со спрејот во очи, бидејќи ќе ве печат.

Овој процес повторувајте го се додека не сте задоволни од нијансата на вашата коса.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş