Ексклузивна изведба во живо: Адел ја отпеа песната напишана за нејзиниот дечко

25 ноември, 20150
Ексклузивна изведба во живо: Адел ја отпеа песната напишана за нејзиниот дечко

Адел гостуваше во најновата емисија на „The Tonight Show“ на Џими Фелон, каде забавното интервју го заврши со ексклузивна изведба во живо.

По нејзината веќе светски позната „Hello“ и изведбата на емотивната „When We Were Young“, следува нова песна која ќе ве наежи.

Насловена како „Water Under the Bridge“, за разлика од претходните, оваа има малку побрзо темпо и специфичен ритам.

Преслушајте ја:

https://www.youtube.com/watch?v=MIgKHiFfB0k

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber