Еве како ефикасно да го исчистите организмот од отрови и паразити

21 ноември, 20150
20

Познато е дека за ослободување од многу болести доволно е да се очистат цревата од слузта, фекалните наслаги и други паразити. За 70 години живот низ нашите црва поминуваат 100 тони храна и 40 илјади литри течности, што доведува до заклучок дека во стомакот се наталожуваат 15 килограми фекални наслаги, токсичен отпад. Тој ја труе нашата крв и на нашиот организам му нанесува непоправлива штета.
Фактот дека цревата се извалкани сведочат честите затвори ( опстипација) пореметен метаболизам, дијабетес, прекумерна или недоволна тежина, болести на бубрезите и јетрата, болести на слухот и видот, лошата состојба на кожата, косата и ноктите, како и други болести, почнувајќи од артиритис до рак.

Со помош на клистир може да се исчисти само помал дел од дебелото црево 40,- 50  цм, а третманот за испирање на цревото со помош на специјална апаратура е скап, долготраен, и не е нештетен за цревната микрофлора.

Конзумирање на 1-3 лажици брашно од ленено семе во состојба е  во рок од 3 недели целосно да го очисти дебелото и тенкото црево од долгогодишната слуз, од фекалните наслаги, паразити, со целосно сочувување на цревната микрофлора. Оваа метода овозможува брзо нормализирање на тежината и согорување на масните наслаги. Има позитивно влијание на регулирање на липидниот  метаболизам. Брашното од ленено семе е во состојба да ги апсорбира и да ги елиминира токсините во организмот, го намалува нивото на холестерол во крвта.

Индикации за употреба:

– воспалителни процеси на слузокожата на горниот  респираторен тракт, гастроинтестинален тракт,

-гастритис, колитис, чир на желудникот и на дванаесетопалачно црево

-болести на уринарниот тракт, циститис

– прекумерна телесна тежина, нарушеност на липидниот метаболизам

Чистење на цревата со брашно од ленено семе. Рецепт:

3 недели наместо доручек консумирајте ја оваа смеса: 

1 недела 1 лажица ленено брашно помешано со 100 мл кефир.

2 недела. 2 лажици ленено брашно помешано со 100 мл кефир.

3 недела 3 лажици ленено брашно помешано со 150 мл кефир.

Ако купувањето на ленено брашно е проблематично, купите ленено семе и ситно сомелете го. Немојте да правите залихи за повеќе дена, семето може да  изгуби од квалитетот. Најдобро секое утро нова порција.

Ваквата смеса конзумирајте ја наместо доручек. Задолжително пијте вода, најмалку 2 литри дневно. Одлични резултати се постигнуваат  во комбинација со консумирање на млака вода и мед.

Чистењето на цревата на овој начин се спроведува еднаш годишно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber