Хороскоп: Кој е најдобар, а кој најлош во сексот?

23 декември, 20150
17

Овен

Тој: Мажот роден во знакот на Овен е голем освојувач. За него праисториската поделба на мажи и жени сеуште е на сила. Ги третира како плен, како послаб пол и баш поради тоа жените го сакаат. Ако девојката се повлече и не реагира на неговото додворување поради недоволното искуство и лошите минати ситуации, тој тоа ќе го протолкува како провокација и во неа ќе види вешта заводница со која може да има незаборавен секс.

Ерогени зони: глава, уши и полов орган
Имајте на ум: Не знае што е предигра
Идеален секс: Брз и див, каде се пука од страст

Таа: Жената Овен спаѓа во редот на најстраствените. Нејзионото либидо е жестоко и силно, што доаѓа во израз уште во првиот контакт каде остава впечаток на личност која знае што сака. Недвосмислено ќе ве повика на секс ако и дојдено до тоа, а кога не и ќе ве одбие без проблем. Мажите ја обожуваат бидејќи е страствена, го сака сексот, динамична е, но не и веруваат бидејќи често е опкружена со мажи.

Ерогени зони: Усни и очи
Имајте на ум: По неа можете да имате м одрици, траги од нокти…
Идеален секс: По жестока и бучна расправија

Бик

Тој: Тој ги сака жените, ужива во нивното друштво и не може лесно да им одолее. Меѓутоа, по неколку долги и мирни врски, обично влетува во страствена драма со фатална девојка со голем сексуален апетит. Со други зборови, потребна му е девојка која покрај него фин и скоцкан ќе биде доволно дрска и своја со себични барања, бидејќи потајно обожува да им удоволува на убави жени.

Ерогени зони: Врат и тестиси
Имајте на ум: По вечерата може да заспие, додека вие се подготвувате за страствена ноќ
Идеален секс: Слатки гризења по целото тело

Таа: Ги поседува сите женски вредности на Венера: нежност, чувствителност и убавина. Неспособна е да живее во апстиненција, еротизмот и е во крвта. Кога ќе му го фрли пикот на одреден маж не и паѓа на памет да се откаже од него. Сака да ги користи усните и јазикот, бидејќи е орален тип. Затоа и нејзините бакнежи се долги, опојни и длабоки. Од партнерот очекува прв да направи чекот кога станува збор за запознавање и состаноци, додека во кревет го има главниот збор.

Ерогени зони: Целото тело
Имајте на ум: Кога сте со неа не смеете ни случајно да погледнете, а камо ли да прокоментирате друга девојка, дури ни на шега
Идеален секс: Во кујна на топол под, каде ќе се гледате еден со друг, ќе јадете бадеми, лижете мед, топите коцки чоколадо држејќи ги пола-пола со усните…

Близнаци

Тој: Мажот роден во знакот на Близнаци обично е убав, мажествен, иако понекогаш делува инфантилно. Има неодолива насмевка кој директно повикува на дружење. Меѓутоа, меѓу Близнаците се наоѓаат оние кои се плашат дека ќе бидат одбиени, па затоа често користат двосмислени изјави за да можат да и кажат на девојката, доколку ги одбие, дека погрешно ги разбрала. Тајната фантазија му е секс во тројка: тој и две девојки.

Ерогени зони: Зборувајте му долго на телефон што ќе му правите, пратете му смс пораки за време за состанок бидејќи неговата ерогена зона е мозокот.
Имајте на ум: Ќе ви поставува провокативни парашања од типот, како би реагирала сега ако ја донесам мојата поранешна девојка да спие со нас…Прифатете ја неговата игра и единствено на тој начин нема да реагирате бесно кога ќе ви постави повторно некое скокотливо прашање преку кое сака да ја види само вашата реакција.
Идеален секс: Кама сутра е како напишана за него, ништо не ми е непознато.

Таа: Ова се жени кои обично убаво изгледаат, делуваат слободно и како постојано да се во брзање. Всушност ова се исплашени девојчиња кои од детство го бараат оној за кој ќе се омажат. Тоа е отежувачка околност кога е сексот во прашање, бидејќи во кревет води сметка дали доволно го вовлекла стомакот, дали гаќичките и се доволно секси, дали почнале да и растат влакненца? Мозокот не и дава мир и врвното задоволство го доживува секогаш во кратки романтични авантури во кои не било време да се заљуби.

Ерогена зона: Задниот дел од главата
Имајте на ум: Сред секс може да стане да ја промени музиката или да и се јави на мама, бидејќи и ветила пред два часа дека ќе и се јави.
Идеален секс: Сајбер секс или четување за потенцијалниот партнер ќе и ја подигне фантазијата

Рак

Тој: Мажот Рак мора добро да се потруди за да ја најде вистинската жена за себе, нежна и полна со разбирања за неговите внатрешни борби и деструкции, а повторно изразито сексипилен како да не би трчал за подобра шанса. Тешко останува верен и обично има караван жени позади себе. Сака да се бакнува и мази, допирите многу му значат, воопшто тој не е нежен тип на маж. Меѓутоа склон е кон перверзии, слаб на доминантни девојки, но никогаш не би се оженил. Ужасно е љубоморен, но со сите сили се труди тоа да го прикрие.

Ерогена зона: Стомак и гради
Имајте на ум: Може во одреден момент да почне да ви зборува за својата мајка. Не сфаќајте го тоа лично, со неа и онака ниедна не може да се спореди
Идеален секс: По оргазмична храна, како школки и вино

Таа: Жената родена во знакот на Рак е многу појака од што изгледа, па со тоа и сигурна во себе. Во сексот воопшто не е онаква каква што изгледа, мирна и несигурна, туку напртив, ги презема работите во свои раце од самиот праг до спалната соба. Горда е на својата женственост. Од мажите очекува многу мазење, изјави на љубов и целосн а предн аост. Како и мажот Рак и таа може да биде опсесивно љубоморна.

Ерогени зони: Стомак и гради
Имајте на ум: Поради заборавен бакнеж за добро утро и добра ноќ може да си ги собере работите и да си замине
Идеален секс: Стимулацијата на ерогените зони е услов за добар секс

Лав

Тој: Ако треба со два збора да се опише мажот Лав, тогаш тие се: Јас сакам! Се работи за маж кој има изразено себична природа, преокупиран со сопствените потреби, а во кревет е екстремн о мрзелив. Меѓутоа, надов од креветот е внимателен и во состојба потади личниот имиџ на жените да им пружа се што ќе постакаат. Често се однесува како дете бидејќи некој не го разбира и за тоа заповеднички бара што му треба.

Ерогени зони: Половиот орган и грбот
Имајте на ум: Може да биде скандалозен, да се соблече пред тие, да истича гол на плажа само поради кладба…
Идеален секс: Тој да лежи на грб со рацете позади глава додека партнерката ја исполнува секоја негова желба

Таа: Таа е доминантна господарка на која не смеете да и се спротиставувате. Страствена е и жестока во кревет, бара да биде освоена од најдобриот. Често двајца доведува во ситуација да се караат за неа. Инстиктивна е, умее да ги открие сите ерогени зони и да ги пружи најголемите задоволства во кревет. Многу е театрална и оргинална. Лошо поминува ако се заљуби во маж кој може да го потчини во целост и тој да ја претвори во слугинка, бидејќи потајната фантазија на Лавиците е љубов со построг и доминантен маж, како нивниот татко.

Ерогени зони: Грб, усни
Имајте на ум: Не заборавајте да и се воодушевувате, воодушевувате и воодушевувате…
Идеален секс: Стриптиз шоу, од ходник до кревет и на трпезариската маса

Девица

Тој: Мажот Девица е аналитичен и точен. Делува мирно, одмерено и смирено, што е совршена стапица за оние кои не го познаваат. Што се случув а во неговиот стомак е целосна драма. Посебно кога постои реална можност да дојде до секс, тогаш се возбудува до таа мерка што на нервна база може да се разболи и се да откаже. Во кревет е проверен, не експериментира. И додека вие воздивнувате и му изговарате слатки љуб овни зоброви, тој вас ве проучува, в ашата боја на коса, колку време поминало од последното фарбање, размакот меѓу очите, ги пребројува пломбираните заби…Обично целосно ужива во тајн ите в рски.

Ерогени зони: Не се посебно изразени
Имајте на ум: Има проблем со желудникот, па можно е сред секс да отиде во тоалет по голема нужда
Идеален секс: Во неговата канцеларија по завршувањето на работното време или кога ќе пуштите некој добар еротски филм и сред најстраствената сцена почнете да го бакнувате, не оставајќи му време да се собере

Таа: Делува чудно кога ќе се каже дека Девиците се малку од промискуитетна природа, но ова е типично женски знак која обожава мажи. Освен тоа, тие не поднесуваат самотија, поради што се случува да се одлучат на две врски, за секој случај, уживаат во флеротот и често влегуваат во тајна секс шема. Тие ги наведуваат мажите да ги обожуваат, од нив прават прво да се чувствуваат силни покрај нив, а потоа манипулираат со нивното его.

Ерогени зони: Коса, необично сакаат да се чешкаат
Имајте на ум: Слаба точка им е манијачката уредност, па не се чудите ако на првото заедничко спиење си донесе постелнина
Идеален секс: Секс на нога

Вага

Тој: Мажите Ваги секогаш ќе ги препознаете на прв поглед. Високи се, како во истиот момент да излегле од парфимерија, совршено избричен, испеглан, облечен по последната мода. Освен тоа, важен им е надворешниот изглед на личноста со која се, слаби се на убавина во секоја смисла, пријатни мисирис, заведување со музика. Без тоа во сексот тешко се опуштаат. Меѓутоа, секој маж Вага бара патнерка која ќе биде доволно слободна за малку да ги извалка, да ја разбие харм онијата на која се навикнале и затоа заглавуваат со екстремно љубоморни жени кои ќе им прават сцени и ќе ги доведуваат до непријатни ситуации. Во потешките случаи доаѓа и до тепачка, јавни скандали и памари, за потоа смирувачкиот секс да ги врати работите во нормала.

Ерогени зони: Стомак
Имајте на ум: Тие се големи снобови, рамо до рамо стојат до Лавовите
Идеален секс: Слаби се на фетиши, високи потпетици, подвезици, мрежасти чорапи…

Таа: Жените родени во овој знак најчесто имаат убава надворешност. Дури и кога не се убави, имаат нешто што ги привлекува спротивниот пол. Никогаш не се без додворувачи, но проблемот е што често не знаат за кого да се одлучат. Во кревет се срамежливи и се плашат да не бидат пренапдни и вулгарни, иако повремено чувствуваат голема страст. Вагите се чувствителни на допири. Сепак, тешко е да доживеат оргазам бидејќи им е потребна посебна атмосфера. Сигурно задоволство доживуваат во мрак и мртва тишина каде ништо не може да им го одвлече вниманието.

Ерогени зони: Половината
Имајте на ум: Обожава кога ќе ја пофалите како изгледа, со тоа сте ја купиле на подолго в реме
Идеален секс: Превез преку очи и допири

Скорпија

Тој: Мажот Скорпија обично е висок, со подигната глава и широки рамена, со што остава впечаток дека во секој момент е подготвен за борба. Тој навистина не се плаши од ништо, а во животот се раководи исклучиво по тоа што го сака. Хир за хир, желба за желба…Склон е на стратешки планови, но во љубовта сака се или ништо. Ако девојката сама не му се дава- си ја зема, љубоморен е и насилен. На крајот главно го добива она што го сака. Во сексот е агресивен и насилен, секој негов однос е борба за живот или смрт. Не познава граници и секогаш е подготвен во се да претера. Нема нешто што не пробал. Многу е еротичен , од очите му светат искри кои палат се околу себе.

Ерогени зони: Задникот и половиот орган
Имајте на ум: По кратко време ќе ве праша дали сте подготвени да умрете за него?
Идеален секс: Било кога и било каде

Таа: Ова е жена која видливо поседува повеќе физичка енергија, па или постојано нешто прави или постојано е во кревет. Љубоморна е и посесивна, нетолерантна, а нејзината интуиција никогаш нема да ја излаже. Таа е атрактивна, храбра, секси жена, која има многу жива фантазија и отровен јазик поготово ако е лута или повредена. Сака се што е пикантно, храна, пијалок, секс, лишена е секакви предрасуди.

Ерогени зони: Долниот дел од стомакот и колковите
Имајте на ум: Таа сака да се бакнува
Идеален секс: По суши и коктел, сексот започнува во автомобилот, продолжува во лифтот, а завршува со ерупција на страсти во спалната соба или на влезната врата.

Стрелец

Тој: Мажот Стрелец е шармантен и насмеан , им намигнува на жените во пом инување, остава телефонски броеви да му се јават и ќе закаже состанок ако дамата е заинтересирана. Кај него се живее сега, во овој момен т, а тоа најмногу се однесува на патувањата, превозните средства… Во сексот умее да биде доста добар љубовник. Сколн е на аморални врски, сака секс во природа, под ведро небо, во автомобил, пред публика. Не е перверзен, сака здрав, спортски секс.

Ерогени зони: Бутини и глава
Имајте на ум: Тој е слободен и не му припаѓа на никој
Идеален секс: Со некоја непозната во хотел, врска за една ноќ

Таа: Таа е неконвенционална жена. Се смета за рамноправна со мажот, но како под овој огнен темперамент да лежи романтична душа која е подготвена целиот живот да го помине чекајќи го оној кој ќе се воодушевува на нејзините квалитети. Додека тој не се појави, таа се согласува и на компром итирачки врски, авантури. Креветот посебно не ја привлекува, повеќе сака секс под ведро небо, во гужва…Мажите ја сакаат бидејќи е страствена и без предрасуди. Јасно ќе им каже дека сака да спие со нив, што сака, што не сака, ако мисли дека тој не работи нешто како што треба- ќе му оддржи лекција.

Ерогени зони: Бутини и грб
Имајте на ум: Не пробувајте да ја спуштите на земја, никогаш не ја испитувајте каде била и што правела…
Идеален секс: Во невозможни ситуации, на шопинг, на пазар, во теретана

Јарец

Тој: Јарецот на прв поглед е ладен и резервиран, но под таа крута надворешност се крие огнена личност. Уште во младоста до израз доаѓа нивната зависност од секс кој со текот на годините губи сметка за амбициите, работата, бракот и другите одговорност. Спаѓа во перверзните мажи, опседнати со лоши девојки, кои ќе го стават на слатки маки.

Ерогени зони: Колена и грб
Имајте на ум: Болно љубоморен е иако тоа никогаш нема да ви го признае
Идеален секс: Танта- долго гледање без допири, при што цело време ќе се контролирате на партнерот замислувајќи лудачки добар секс.

Таа: Жената родена во овој знак не сака да ја упропасти сликата за неа која ја створиле нејзините родители, опкружувањето, средината. Во врска е обично со постар маж, кој главно и се случува во раната младост кој ја запознава со светот на возрасните, каде таа, на поствено изненадување многу добро се снаоѓа. Ова се вешти и талентирани жени за секс, со развиени сетила, посебно со хедонистички впечаток, вечера со вино. Во зрелите години обично преку работа влетуваат во сексуална афера.

Ерогени зони: Колена и рамена
Имајте на ум: Се памети, никогаш ништо не заборава
Идеален секс: По чаша црно вино, сите машки сништа со неа стануваат реалност. Таа е оган под ледот…Тоа е таа

Водолија

Тој: Овој маж привлекува многу погледи со своите сензуални усни, заинтересиран поглед и мажествен изглед. Под тоа се крие наивна и прилична отсутна личност која е склона кон фантазирање и освојување на ветерници. Во сексот е слободен и отворен за секој вид на контакт. Нема класична, страндардна врска. но секогаш има некој. Најголем предизвик му се авантурите на патувањата и во неочекуваните ситуации. Некогаш практикува и секс со пријателка и другарка не неговата поранешна девојка. Сака се да проба.

Ерогени зони: Глава и листови
Имајте на ум: Воопшто не е гадлив, па што замислите со него, лесно можете и да го остварите
Идеален секс: Во мракот соборен на седиштето во авотмобилот, возот, авион…

Таа: За неа најголем проблем е да најде маж кој ќе биде доволно интересен, шармантен, згоден и неформален. При тоа еротичен и расположен за комбинација од експлозивен секс и романтично мазење со свеќи. Поради тоа жените Водолии често се долго време сами и ја чекаат вистинската прилика. Главно за себе бира маж кој е заводник, а понекогаш и блудник, кој живее 300 на час, на ивица на законот, што и да ја дава потребната доза на адреналин дневно. Кај неа желбата за секс се појавува во момент, а ако тој момент помине ќње биде доцна. А, ако се искористи, способна е да доживее повеќе оргазми.

Ерогени зони: Глава и врат
Имајте на ум: Не сака секс кој трае предолго
Идеален секс: По адреналиска грозница, како што е лудачки брзо возење на автопат

Риби

Тој: Мажите Риби се чувствителни и нежни по природа, како однадвор така и одвнатре. Се наоѓаат во постојана потрага на доживувања, бидејќи многу рано стануваат зависни од сопствената интуиција. Постојано бара нови начини да ја разбуди, а сексот е еден од нив. Посебно сака сексуални односи во текот на ноќта на посебна атмосфера која изгледа ритуално и мистично. Ненаситен е и сака да се испроба во оргии или барем во тројка. Има неверојатни фантазии. Нема што не сака и што не го пали, од поглед до допир во самиот чин.

Ерогени зони: Усни
Имајте на ум: Не сака да користи кондоми
Идеален секс: Во предвид доаѓаат сите еротски помошни средства: лисици, маски, корсети

Таа: Ова се сексуално посакувани жени. Способни да доживеат неброени задоволства, но само ако мажот тоа го посака. Мешањето на сексот со емоциите е нивниот главен проблем. Во сексот се внесуваат со целото свое битие, поради што подоцна се каат. Кога еднаш ќе го поминат тоа горко искуство, ќе научат да одат понатаму, отворајќи се повеќе за слободен секс. Сакаат провокативни ситуации, секс со странци, во посебна атмосфера со музика, свеќи….

Ерогени зони: Стапала и бутини
Имајте на ум: Морате да научите да им ги читате мислите, бидејќи тоа тие и го очекуваат
Идеален секс: Орален

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş