Ја испратиле слепата девојка до сцената, а кога почнала да пее ги оставила сите без зборови

13 јануари, 20150
Ја испратиле слепата девојка до сцената, а кога почнала да пее ги оставила сите без зборови

Рашел Лахчар е пејачка и текстописец од Аделаида, Австралија. Сега има 20 години, а родена е слепа. Но Рашел никогаш не ја загубила надежта и ги исполни своите сништа. Најголем дел од детството го поминала свирејќи различни инструменти, а меѓу нив клавир и флејта. Настапи на австралиската верзијана музичкото шоу  “The Voice” и сос војот глас ги воодушеви сите…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş