Како да ги исклучите автоматските видеa кои се вклучуваат на Фејсбук

30 септември, 20150
7

Социјалната мрежа Фејсбук во последно време внесе многу новитети, а некои од нив започнаа да ги нервираат корисниците. Најновата измена која ја направија од Фесјбук е тоа што сега видеата на вашиот профил автоматски се вклучуваат иако немаат тон кој треба  вие додатно да го активирате.

Доколку и вас ве нервира оваа промена, сега можете да ја исклучите таа опција.

За да го направите тоа, потребно е да одите во Settings (или Поставки, доколку менито ви е на македонски јазик). Потоа од лева страна ќе видите опција Videos, па кога ќе стиснете на Videos потребно е опцијата Auto play videos да ја подесите на Off.

video-off

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris