Како изгледаат топ моделите без шминка?

1 декември, 20150
Како изгледаат топ моделите без шминка?

Пет популарни топ модели го откриваат своето вистинско лице, наспроти она по кое светот ги распознава – беспрекорно нашминкано, со добро истакнати црти и без маани.

„Повеќето луѓе мислат дека моделите секогаш носат шминка, а вистината е спротивна – кога одиме на кастинзи од нас се бара да се појавиме без грам шминка. И секако, тука се вклучува големиот тим од талентирани шминкери кој стои зад сите тие прекрасни слики на кои изгледаме беспрекорно,“ раскажува еден од моделите.

Кога ќе го тргнете контурирањето на лицето, исцртаните очи, веѓи и усни, ќе забележите сосема природни лица…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber