Како се плете плетенка со пет прамени

12 мај, 20150
8

Плетенките се апсолутен хит сезонава, па колку повеќе видови познавате и знаете да ги правите, толку подобро. Носете плетенки, тоа е ин! А денес ќе ве научиме како да ја направите популарната плетенка со пет прамени. Плетенката изгледа вака:

Еве како изгледа процесот на работа:

Погледнете го видеото каде ќе ви биде покажано чекор по чекор како правилно се плете плетенката со пет прамени:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber