Како се прави популарната фризура „Круна“

21 јануари, 20150
6

Фризурата „Круна“ е мошне актуелна во последно време, па токму затоа решивме да ви покажеме како се прави. Фризурата припаѓа на групата свечани и елегантни фризури, па ако размислувате каква фризура да изберете за специјален повод, „круната“ е феноменален избор. Погледнете како изгледа:

 

Еве го и клипчето каде ќе видите како се прави:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber