Кеба им ја расипал свадбата на Северина и Игор

25 ноември, 20150
02

Драган Којиќ Кеба наводно ја упропастил свадбата на својот син Игор и снаата Северина – тврдат гостите кои присуствуваа на нивната венчавка во неделата во еден белградски хотел.

Фолк пејачот ја прекинувал неколкупати гламурозната програма која ја организирале маладенците, а на крајот и се скарал со својот син пред бројните гости. Некои од нив велат дека Игор викал по Кеба затоа што во текот на цела ноќ го држел микрофонот и се однесувал како водител на програмата.

– Седни овде и немој да ми ја расипуваш веселбата, викал во еден момент младоженецот.

Изворот кој инсистира на анонимност вели дека гостите се прашувале кој се жени Игор или Кеба?

Долгогодишната пријателка на Кеба, Злата Петровиќ признава дека нејзиниот колега бил шеф на парадата, но таа тврди дека тоа не и пречело:

– Кеба ја прекинаше програмата која младенците ја испланирале, но подобро што го направи тоа. Тој почувствува дека недостигаат „народњаците“ без кои не може да помине ниту една веселба во Србија. Не ми беше ни грдо, ни чудно што ја прекина програмата.

Самиот доста пееше, испеа безброј песни, ме повика и мене, сакаше да ги испочитува и сите свои колеги, ги повикуваше на бината еден по еден, вели Злата.

Од друга страна Нада Топчагиќ вели дека нејзе никој не ја испочитувал:

– Кеба го зеде микрофонот и од него никој не можеше да дојде на ред. Многумина сакаат да ја испеам „Јутро је“, но тој не ми дозволи.

Ми доаѓаше да му речам „Немој да давиш човеку“. Требаше да ги пушти младенците да си ја реализираат својата програма до крај, подобро ќе беше, признава Нада.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş