Кои се 3-те хороскопски знаци кои обожаваат секс?

28 јануари, 20150
13

Тие се познати како богови на сексот. Ништо не им е чудно и не знаат да кажат „не“. За нив не постои доволно добар изговор или одбивање.

Скорпија

Кога се работи за љубов, секс и страст, Скорпиите секогаш го имаат главниот збор. Тие ги владеат сите сексуални вештини и лесно ќе ве вовлечат во својот свет од фетиши. Познати се како врвни љубовници, имаат силна привлечна моќ и изразена аура со која можат да ги освојат сите, но и да ги натераат да играат по нивни правила.

Ако случајно се најдете на мета на Скорпијата, знајте дека кога-тогаш ќе и се предадете. Таа ноќна авантура ќе биде крунисана со највозбудливиот секс кој сте го доживеале.

Скорпиите сакаат секси долна облека, па ако сакате да ги заведете, знаете на која карта треба да играте.

3-horoskopski-znaci-koi-ne-mozat-da-izdrzat-bez-seks-02.jpg

Рак

Припадниците на овој знак се претерано емотивни, но и страствени. Тие сметаат дека сексот е најдобар начин за зближување, па затоа се отворени и либерални.

Не се плашат отворено да покажат интерес и да предложат интимно запознавање. Помеѓу Раковите има најмногу сексуални зависници кои тешко се носат со овој проблем.

Незаситни сте и со нив сексот може да трае со часови и ноќи, но тоа уживање сигурно ќе го паметите.

Близнаци

Кралеви на фетишите! Страсни и перверзни, Близнаците се ретко верни, па имаат проблем да останат подолго во една врска или брак. Нив ги возбудува флертот кој ќе ги однесе директно во кревет, каде им се препуштаат на своите валкани мисли и акции.

Врзувањето им е посебно уживање, посебно ако вклучува и трета личност. Обожаваат секс фантазии и акција преку телефон или камера, па често сакаат да си прават колекции од секси филмови.

Внимавајте ако сте на мета на некој Близнак, тие се познати како заводници кои не се откажуваат од својот плен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş