Колкави пениси сакаат жените?

26 април, 20150
7

Секако дека постојат индивидуални раслики во жебите за големината на машкиот полов орган, но постојат и заенички, објективни жеби кај женската популација. Па така, истражувањето покажало дека девојките преферираат различни видови на пенис, зависно од ситуацијата. Жените преферираат малку поголеми пениси од просекот за попатен секс, па и за долга врска.

Кога станува збор за секс за една ноќ, жените преферираат што поголеми пениси, но во обем не во должина. Во просек, идеалниот обем на пенисот на партнерот за една ноќ бил поголем отколку идеалниот пенис за долга врска, но должината и на двата биле околу 16 см.

Како резултат од оваа студија исто така произлегол податокот дека жените не се добри во памтењето на должината на пенисот кој го виделе. Вообичаено, кажуваат подолги пениси отколку што навистина биле. Исто така ги преценуваат мажите со кои претходно биле.

Имено еден маж може да биде потполно совршен за една жена, но не и за друга. Но, не за џабе се вели дека секое лонче си има поклопче.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş