Конечно објавени имињата на членовите во жирито на Х-фактор

17 февруари, 20150
10

Некои ќе се израдуваат, некои ќе се разочараат, но згодната Емина Јаховиќ е единствената од претходниот состав на жирито, која останува на своето место.

Покрај неа ќе седат српскиот шармер Владо Георгиев, русокосата хрватска пејачка Јелена Розга и легендарниот Џибони.

Во составот нема македонски претставници, иако се најавуваше Калиопи како можен избор.

Шоуто ќе започне на 22 март.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş