Првото утро во Шведска по промената на возење од лева кон десна страна на коловозот

17 февруари, 20150
9

Оваа слика е направена во далечната 1967, утрината по промената на правилото за возење од левата кон десната страна на коловозните ленти. И сами може да погледнете каков хаос настанал.

f84e99e584ff69a430f684d2fa552fff

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş