Копал низ нивата, а потоа откопал нешто што му го променило животот!

17 ноември, 20150
01

Дека животот пишува најдобро сценарио, доказ е и следнава приказна. Имено, еден земјоделец од Колумбија добил поддршка за развој на плантажа со палми.

На 65-годишниот Хосе Мариена Картолос државата му дала 3.000 долари да направи нов систем за наводнување на семејното земјиште.

Додека човекот ја копал земјата, пронашол нешто неверојатно. Неверојатно, но вистинито, нашол 600 милиони долари во кеш!

Работата да биде уште поинтересна, парите му припаѓале на нарко босот Пабло Ескобар, познат и како „крал на кокаинот“.

Иако 600 милиони долари е огромна цифра за секој обичен човек, овој износ бил само „ситница“ за Ескобар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber