Маска од желатин за подмладување

21 декември, 20150
14

Потребни состојки:

2 супени лажици млеко
1 чајна лажичка желатин во прав
2 чајни лажички пире од банана
1 чајна лажичка пвлака

Постапка:

Млекото загрејте го па промешајте го со желатинот. Почекајте да набубри. Потоа додадете 2 кафени лажички испасирана банана во вид на пире и една лажичка павлака.

Сите состојки добро промешајте ги.

Нанесете ја маската на претходно исчистена кожа на лицето и вратот. Оставете да делува 20 минути, а потоа измијте со млака вода.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş