Мажите за сопруга избираат ваква жена…

27 јануари, 20150
3

1. Самодоверба – Сакаат жена која е задоволна во својата кожа.

2. Интелигенција – Згодни, но не премногу паметни девојки им се интереси до средно училиште. Потоа бараат некоја со која можат покрај сексуално, да се поврзат и интелектуално.

3. Нематеријалистки – Сакаат да ве третираат како принцези, но не и вие да се однесувате постојано така. Не сакаат постојано да барате луксуз и материјализирање на неговите емоции.

4. Спонтаност – Една од најважните работи за една врска, која ако ја нема сè станува рутина.

5. Опуштенст – Не сакаат напнати жени и оние кои не знаат да уживаат во ситници.

6. Весела природа – Момците сакаат жени што се смеат на нивните шеги и кои не се смртно сериозни. Сепак, смеата е еден од најдобрите афродизијаци.

7. Сензуалност – Не е сè во изгледот, туку во заводливоста, самодовербата и вашата женственост. Не чувствувајте притисок, чувствувајте се пријатно додека сте со партнерот.

8. Искреност – Ако не може да ви верува, како би ве замислил како идна партнерка? Бидете отворени и искрени, не дозволувајте ситните лаги да прераснат во причина за раскинување.

9. Независност – Дајте му простор да се дружи и со другарите. Не бидете напорна жена која на секои пет минути праќа смс-пораки да проверува.

10. Поддршка – И мажите некогаш сакаат „рамо за плачење“. Не во буквална смисла да ви плачат на рамо, туку да се сигурни дека ќе бидете тука за нив кога се пред важни одлуки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş