Мерцедес со овој модел ќе му се спротивстави на БМВ Х6

13 јануари, 20150
4

Веќе долго време го чекате вистинскиот модел кој ќе му се спротивстави на BMW X6, зарем не? Со “малку” задоцнување, после 7 години, конечно пристигна достоен ривал – Mercedes-Benz GLE Coupe кој има многу добри, но и неколку лоши страни.

mercedes-benz-gle-coupe-is-not-the-bmw-x6-you-were-looking-for-photo-gallery_7

Да започнеме од најлошата страна, што ли мислел тимот за дизајн кога го дизајнирал задниот дел? Повеќето луѓе кажуваат дека убавината е во очите на набљудувачот и ние се согласуваме со тоа.

mercedes-benz-gle-coupe-is-not-the-bmw-x6-you-were-looking-for-photo-gallery_8

На предниот дел се забележуваат фарови инспирирани од S-Class, браник сличен на оној од AMG C63, додека задните светла наликуваат на оние од AMG GT.

mercedes-benz-gle-coupe-is-not-the-bmw-x6-you-were-looking-for-photo-gallery_11

Овој модел поседува 3.0 литарски твин-турбополнет V6 мотор кој развива 367 коњски сили и 520 Nm максимални вртежи во минута. Силата се пренесува на сите четири тркала со помош на 9G-Tronic автоматскиот менувач.

mercedes-benz-gle-coupe-is-not-the-bmw-x6-you-were-looking-for-photo-gallery_22

Повеќе детали за автомобилот како цена, забрзување, не се познати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş