Мермерни нокти со помош на пластична фолија

26 ноември, 20150
5

Овој изглед на ноктите е прилично едноставен и можете да го направите дома без да потрошите многу пари на козметички салони.

Изгледа како за него да ви била потребна професионалната рака, но реалноста е сосема спротивна.

Сè што треба да направите е да нанесете два основни слоја со безбоен лак, два слоја на посветла боја. Потоа, уште еден слој на потемна боја и истата да ја натапкате со пластичната фолија.

Додавате уште еден последен слој на безбоен лак за да ја израмните површината.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş