Мисиците покажаа како изгледаат без шминка

22 декември, 20150
6

Додека светот се забавува со грешката при прогласувањето на победничката на „Мис Универзум 2015“, мисиците привлекуваат внимание со споделувањето на фотографии без шминка.

Повеќе учеснички во престижниот натпревар за убавина го „разголија“ своето лице и ги отстранија надградбите на косата за да го покажат својот природен изглед.

Мис Универзум 2014

Мис Универзум

Мис Австралија

Мис Универзум

Мис Ирска

Мис Универзум

Мис Перу

Мис Универзум

Мис Доминиканска Република

Мис Универзум

Мис Бахами

Мис Универзум

Мис Индонезија

Мис Универзум

Мис Аргентина

Мис Универзум

Мис Гана

Мис Универзум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber