Критики за Victoria’s Secret за преслабиот модел на најновата фотосесија

22 декември, 20150
7

Во последно време, на адресата на Victoria’s Secret пристигнуваат сè повеќе критики за ангажирањето на модели и ангели со слаби фигури.

За најновата фотосесија на познатиот бренд, позираше Вита Сидоркина, а фотографиите предизвикаа нова лавина негативни коментари. Русинката снимаше во плажа во Мајами, Флорида.

По објавувањето на папараци фотографиите, многумина се согласија дека 21-годишната девојка изгледа „нездраво“ и дека „е на работ на анорексија“.

Вита Сидоркина Вита Сидоркина Вита Сидоркина Вита Сидоркина Вита Сидоркина Вита Сидоркина Вита Сидоркина Вита Сидоркина Вита Сидоркина Вита Сидоркина Вита Сидоркина Вита Сидоркина Вита Сидоркина Вита Сидоркина Вита Сидоркина Вита Сидоркина Вита Сидоркина Вита Сидоркина

Критиките кон Victoria’s Secret не се однесуваат само на соработката со слаби модели, туку и на употребата на Фотошоп за поставување на недостижни стандарди за женскиот изглед.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber