Ова е новиот луксузен дом на Опра Винфри

22 декември, 20150
8

Опра Винфри го збогати своето портфолио на недвижности со луксузен дом во Телјурајд, Колорадо.

61-годишната ѕвезда плати 14 милиони долари за дом од 810m2, опкружен со прекрасна природа. Имотот е сон на секој обожавател на скијањето.

Куќата вклучува 5 спални соби, 6 бањи, сауна и автентичен рударски тунел со 1.600 шишиња вино.

Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри Домот на Опра Винфри

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber