Направете природен љубовен напиток за зголемување на сексуалната моќ

25 јануари, 20150
13

За зголемување на потенцијата направете природен љубовен напиток од кој веднаш ќе ги почуствувате промените.

За почеток потребно ви се 2 лажици овес и половина шоља суво грозје. Прелијте ги со половина литар вода и оставете да зовриат. Откако ќе зовриат оставете ги на ниска температура околу 40 минути а потоа измешајте ја и процедете ја целата течност. Оставете да се излади а потоа додадете мед по вкус и повторно измешајте.
Настрана исцедете сок од 2 лимони а потоа додадете го во подготвената течност. Откако ќе биде готов ставете го во шише и чувајте го во фрижидер. Можете да го консумирате по потреба, наутро откако ќе станете и навечер пред легнување.

За зголемување на сексуалната моќ може да направите и смеса од 1 кг мед измешајте со 200 гр полен и 10 гр млеч. Измешајте ја целата содржина и земајте 2 до 3 лажици дневно по потреба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş