Неповторливата Адел ја отпеа новата балада „Million Years Ago“

26 ноември, 20150
Неповторливата Адел ја отпеа новата балада „Million Years Ago“

Адел малку по малку ги открива музичките дела кои ѝ помогнаа да го сруши рекордот за најпродаван албум во првата недела по објавувањето што досега го држеше бендот NSYNC.

Британската музичка дива гостуваше во „Today“, каде за првпат ја отпеа „Million Years Ago“.

Облечена во креација од Burberry, Адел со многу емоции ја исполни новата балада од албумот „25“.

https://www.youtube.com/watch?v=CYllPvAeXUU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş