Нови сознанија: Уште една лоша вест за пушачите

3 декември, 20150
4

Дека пушењето е лошо по здравјето тоа е познато уште одамна, но сега научниците тврдат дека цигарите негативно влијаат и на помнењето.

Додега беше утврдено дека цигарите ги уништуваат белите дробови, срцето, тенот и може да дојде до тешки заболоувања на рак, но дека сериозно го напаѓа и мозокот тоа досега не беше потврдено.

Истражувачите на Универзитетот во Единбург докажале дека постои директна врска меѓу пушењето и промената на мозокот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş