Орландо Блум ги посети мигрантите во Гевгелија

30 септември, 20150
Орландо Блум ги посети мигрантите во Гевгелија

Орландо Блум ги посети мигрантите и бегалците кои привремено престојуваат во Гевгелија, пред да заминат во некоја од земјите во ЕУ.

Во улога на амбасадор на добрата волја на УНИЦЕФ, холивудскиот актер се фотографираше и разговараше со повеќе возрасни лица и деца и побара поголема заштита за најмладите.

Орландо Блум во Гевгелија

„Овие деца патуваат по една од најсмртоносните маршрути за бегалци и мигранти во светот. Разговарав со деца кои преживеале ужасни патувања, често во екстремни временски услови, а многумина чекореле во единствените обувки и облека која ја поседуваат. Ако тие пристигнат безбедно на нивната финална дестинација, тие сепак ќе имаат неизвесна иднина. Треба да ги заштитиме и поддржиме“ – изјавил Блум.

https://www.youtube.com/watch?v=aLUCb-XY-mM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris