Ослабете 5 килограми за три дена!

18 јануари, 20150
9

Ниту една диета која постигнува брзи резултати не е препорачлива бидејќи со неа се предизвикува шок на целиот организам, но кога се случува некој важен настан, а од вас се бара да изгледате убаво оваа диета ќе ви помогне. Станува збор за диета со туна, која трае три дена а се губат 5 килограми.

Но, за да постигнете ваков резултат потребно е строго да се придржувате кон наведеново. Покрај тоа засладените пијалоци се забранети, а може да пиете само вода и природни сокови.

1. ден

Појадок:

Црно кафе или чај (користете диетален засладувач, ако мора) или вода

Сок од четири портокали или три грејпфрута

1 парче тост и една лажица путер од кикирики

 

Ручек:

1 парче тост

200 грама туна филети

Вода, сок, црн чај или кафе (со диетален засладувач)

 

Вечера:

20 грама риба или пилешко

200 грама грашок

200 гр рендан морков

1 јаболко

Вода или црн чај или кафе (со диетален засладувач)

 

2. Ден

Појадок:

Црниот чај или кафе (со диетален засладувач) или вода

1 јајце ( тврдо варено или пржено јајце)

1 парче тост

1 банана

 

Ручек:

200 грама туна или урда

5 солени крекери

Вода, сок, црн чај или кафе (со диетален засладувач)

 

Вечера:

2 пилешки колбаси

200 грама зелка или брокула

100 грама ситно сечкан или рендан морков

100 грама сладолед ниско калоричен

Вода, црн чај или кафе (со диетален засладувач)

 

3. Ден

Појадок:

Црниот чај или кафе (со диетален засладувач) или вода

5 солени крекери

20 грама сирење

1 јаболко

 

Ручек:

1 тврдо варено јајце

1 парче тост

Вода, сок, црн чај или кафе (со диетален засладувач)

 

Вечера:

200 грама туна

200 грама карфиол

200 грама морков

200 грама лубеница

100 грама сладолед ниско калоричен

Вода, црн чај или кафе (со диетален засладувач).

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma