Ова момче го расплака светот

5 јануари, 20150
17

Улогата на Џошуа во филмот „Животот е убав“ е една од најпотресните кои кога било ги играло едно дете актер.

josuaa

Италијанскиот актер Џорџо Кантарини е роден на 12 април 1992 години, и со само пет години играше во филмот на Роберто Бенини со тематика од Втората светска војна и германските концентрациони логори во кои завршувале Евреите. Во тој филм Џорџо го остави светот без здив, да се дави во солзи.

josuaaa

Другата голема улога во животот на Џорџо Кантарини беше во филмот „Гладијатор“, на негови осум години.

josuaaaa

Младиот актер живее во Фиренца, ја обожава глумата, а се надева дека едне ден ќе стан познат сценарист.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş