Ова сигурно не сте го знаеле! Прочитајте и проверете…

9 февруари, 20151
3

Вашиот татко ќе има толку години колку што „изнесува“ вашето годиште, тогаш кога вие ќе имате онолку години колку што „изнесува“ неговото.

На пример, да земеме дека вие сте родени осумдесет и втора, односно во 1982. година. Истовремено да вашиот татко е педесет и трета година, односно, да е роден 1953. година.

Вашиот татко, доколку биде жив, ќе има точно 82 години тогаш кога вие ќе имате 53 години.

Истата работа важи и за мајката.

Проверете сами и уверете се!

One comment

  • Roze

    28 мај, 2015 at 18:46

    Jas sum ridena 2003 i koa da presmetam

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş