Овој краток филм длабоко ќе го потресе секој кој има мозок…

13 јануари, 20150
Овој краток филм длабоко ќе го потресе секој кој има мозок…

Филмчето трае две минути и 38 секунди. На него се гледа лице од блискоисточно потекло како седи во чекална. Доаѓа грчко семејство со дете. Детето седнува во близина на странецот. Мајката го преместува детето што подалеку од странецот. Таткото потоа станува за и мајката да седне подалеку од странецот. Како се чувствува странецот никого не го интересира. Тој седи и молчи. Потоа сите заедно се повикани кај лекарот кој ги известува дека операцијата кај детето поминала добро, а потоа станува и го претставува странецот.

Неговата улога во нивните животи ги остава без текст, а ќе ве остави и вас.

Не судете за другите по бојата на кожата!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş