Пиел по еден литар ракија секој ден во изминатите 30 години – денес изгледа вака!

11 ноември, 20150
16

Алкохоличар од Кина се разболел од тешка болест, чии симптоми се собирање на масти во пределот на вратот, рацете и нозете, а се поврзува со алкохолизмот.

 

Хунг Шу од Кина, изминатите 30 години, секој ден пиел по еден литар ракија, па заболел од болеста наречена „коњски врат“. Таа болест е поврзано со прекумерно консумирање алкохол.

Симптомите на оваа болест е собирање на масти во пределот околу вратот, рацете и нозете.

1drinkingrakija

Од болеста страдал 10 години, но дури неодамна му била дијагностицирана, па со операција му ги отстраниле маснотиите и би требало да закрепне.

Инаку, во светот има околу 400 луѓе кои се погодени од оваа ретка болест.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber