Почина највисокиот човек на светот

12 ноември, 20150
12

Порнчаи Саорси од Тајланд, највисокиот човек на светот, починал во својот дом во Сурин на 26 години.

Саорси бил висок 269 сантиметри, а починал во понеделникот во семејната куќа. Во животот пател од различни болести поврзани со необичен раст.

Неодамна поминал осум дена во болница, по што бил пуштен дома. Бил неподвижен, а за него се грижеле таткото Саран (60), мајката Воен (56) и нивната 15-годишна внука.

Воен го пронашла безживотното тело на синот во понеделникот. Се уште не е познато кога ќе биде погребан.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş