Порно актерките се посреќни од другите жени

27 јануари, 20150
11

Порно глумиците се задоволни со својот живот- посреќни се и имаат по позитивен поглед на животот од останатите жени- открива истражувањето на американскиот психолог чии резултати се објавени во Жураналите на сексуалното истражување.

Студијата покажала дека ѕвездите од филмовите за возрасни имаат поголема самодоверба и се сексуално позадоволни од останатите жени.

Исто така во истражувањето е докажано дека имаат повеќе енергија и подобро спијат.

Просечниот број на љубовни партнери во нивниот живот е 75 (не вклучувајќи ги оние од филмовите).

Во просек, порно глумиците работат околу три и пол години во порногравската индустрија.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş