Последни топли денови: Утре пролетни температури, од среда снег!

28 декември, 20150
1

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со мала облачност и слаб северен ветер. Претпладне во одделни котлини ќе има појава на магла.  Дневната температура ќе се движи од 10 до 17 степени Целзиусови.

До вторник ќе се задржи стабилно, суво и релативно топло време.

Од среда ќе настапи значителна промена на времето, проследена со североисточен ветер и нагло заладување, а кон крајот на денот и со зголемување на облачноста со локални слаби врнежи од дожд, а на повисоките места од снег.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber